annebabalaricin

İletişim, Duygusal Zeka, Duygusal Dayanıklılık, Yetişkin, Öğretmen ve Ebeveyn Rehberi- Banu Kaplan Kurtoğlu

Aile Danışmanlığı

Evlilik Danışmanlığı:

Eşlerin kendilerinin farkına varmalarını ve sağlıklı iletişim kurabilmelerini desteklemeyi amaçlamaktadır. Eşler arasındaki çatışmalar, evlilik öncesi aile danışmanlığı ve boşanma sonrası destek başlıca çalışma konularıdır.

Anne baba danışmanlığı:

Disiplin ve sınır koyma, bağımlılık, tutumlar, öğrenme stilleri, yaratıcılık, kardeş kıskançlığı, boşanma, kayıp ve yas, çocuk gelişimi, ön ergenlik, okul korkusu, oyunun çocuk gelişimindeki önemi, çocukla iletişim konularında bireysel görüşmelerdir.

Bilinçli Ebeveynlik- Anne Baba Okulu:

Sağlıklı ebeveyn tutumu; çocuğun ihtiyaçlarını karşılamaktan ve çocuğun “kendi olmasını” sağlamaktan keyif almayı içerir. Ancak bunu gerçekleştirmek her zaman çok da kolay olmaz. Anne baba okulu ebeveynlere bunu nasıl gerçekleştirecekleri konusunda destek vermeyi amaçlamaktadır.

Anne ve babalara çocuk gelişimi, çocukla doğru ve sağlıklı iletişim kurma ve ebeveyn olarak kendilerinin farkında olmalarını sağlayıcı interaktif çalışmalar içerir. Anne babalık sanatına destek vermeyi ve ebeveynlerin çalışmalara etkin katılımını hedeflemektedir.

Ebeveynler çalışmalar içerisinde teorik ve pratik bilgiler edinme fırsatı yakalarken, bir çok aile ile de bir arada oldukları için deneyimlerini paylaşma imkanı bulmaktadırlar.

Psikodrama, okuma, videolar ile grup çalışması şeklinde yapılan rehberlik çalışması niteliğindedir.

 

 

Diğer Hizmetler